Ak máte dom môžete mať tak veľkú kúpeľňu ako si predstavujete. Ak však žijete v štandardnom byte natrafíte na limity. Malé kúpeľne opticky však môžete zväčšiť pomocou svetlých farieb a lesklých obkladov, ktoré priestor presvetľujú. V tomto článku pre vás máme hneď 7 dôkazov v podobe inšpirácii, že aj na malé kúpeľne môžu poskytnúť veľa miesta.

Aj v bytovke môžete získať väčšiu kúpeľňu. Väčšinou sa tak deje na úkor susednej obytnej miestnosti. Najmenej konfliktnou miestnosťou je chodba, ktorá najmenej po zmenšení chýba. Môžete ju spojiť aj s toaletou. Často nemáte na výber a musíte brať kúpeľňu takú akou je. Môžete si ju však aspoň zariadiť po svojom. Ak ešte len plánujete zariadenie sanity a nábytku v kúpeľni veľkým pomocníkom je 3D vizualizácia. Pomocou nej uvidíte možnosti riešenia malej kúpeľne ešte pred realizáciou a tak si ušetríte namáhavú manuálnu prácu.

7 inšpirácii na malé kúpeľne

Pri zariaďovaní uprednostnite vaňu, ktorá do vašej kúpeľne sadne na centimeter, dá sa vyrobiť priamo na mieru. Sprchovací kút je menej náročný na priestor, ale neponúka pohodlie relaxu. Vyžaduje minimum priestoru s podstavou 70 x 70 centimetrov. Myslite na to, že menej je niekedy viac. Aj keď skrinky sú praktické, môžu brať podstatne veľa miesta a ďalší priestor berú na pocit, priestor kvôli nim môže pôsobiť ešte menší, ako je tomu možno v skutočnosti.

Foto: unsplash.com