Gabiónové ploty sú krásnym a odolným materiálom na oplotenie záhrady. Sú vyrobené z kovových košov naplnených kameňmi, čím vytvárajú pevnú a estetickú bariéru. Ak chcete svojmu gabiónovému plotu dodať šmrnc a zároveň zvýšiť bezpečnosť v noci, solárne osvetlenie je vynikajúcou voľbou.

Ako vybrať a inštalovať solárne osvetlenie pre váš gabiónový plot
Ako vybrať a inštalovať solárne osvetlenie pre váš gabiónový plot (zdroj: unsplash.com)

Výber solárneho osvetlenia

Pri výbere solárneho osvetlenia na plot je potrebné zvážiť niekoľko faktorov:
Typ osvetlenia: Existuje mnoho rôznych typov solárneho osvetlenia, vrátane stĺpikových svetiel, nástenných svetiel a zemných kolíkov. Vyberte si typ osvetlenia, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a štýlu.
Jas: Solárne svetlá sú k dispozícii v rôznych úrovniach jasu. Vyberte si svetlá, ktoré poskytujú dostatočné osvetlenie pre váš priestor, ale nie sú príliš jasné, pretože by mohli byť rušivé.
Teplota farby: Sú k dispozícii v teplých aj studených farbách. Teplé farby vytvárajú útulnú a pozitívnu atmosféru, zatiaľ čo studené farby sú modernejšie.
Doba prevádzky: Niektoré solárne svetlá svietia celú noc, zatiaľ čo iné sa po určitom čase vypnú.
Vlastnosti: Existujú solárne svetlá, ktoré majú zabudované senzory pohybu, takže sa zapnú len vtedy, keď niekto prejde okolo. Iné svetlá majú diaľkové ovládanie, takže ich môžete zapínať a vypínať z diaľky.

Inštalácia solárneho osvetlenia

Inštalácia solárneho osvetlenia je pomerne jednoduchá. Väčšina svetiel sa dodáva s pokynmi na inštaláciu. Niektoré svetlá sú vhodné do zeme, iné sa upevňujú priamo na pletivo na plot. Vo všeobecnosti budete musieť svetlá namontovať na stenu alebo stĺpik a potom ich nasmerovať na požadovanú oblasť. Pred inštaláciou sa uistite, že solárne panely sú umiestnené na priamom slnku. Vyhnite sa inštalácii svetiel do blízkosti stromov alebo iných predmetov, ktoré by mohli blokovať slnečné svetlo.

Solárne osvetlenie je skvelý spôsob, ako pridať svetlo a krásu vášmu gabiónovému plotu. S trochou plánovania a inštalácie si môžete vychutnať výhody solárneho osvetlenia mnoho rokov.

Komerčný článok