Deti a hra, deti a detské ihriská. To odjakživa patrí k sebe, asi ako voda k letným prázdninám.

 Hracie súpravy pre každý vek. Ako vybrať to pravé ihrisko pre vaše dieťa
(zdroj: unsplash.com)

Každý z nás rád trávil čas detských liet na obľúbených ihriskách, kde mohol realizovať svoje predstavy zábavy a stretávať sa so svojimi podobne naladenými rovesníkmi. Vymýšľanie stále nových vzrušujúcich hier a ich upgradovanie na vyššiu a zábavnejšiu úroveň bolo takpovediac na dennom poriadku.

V pestrofarebnom detskom svete sa fantázii medze nekladú. Práve naopak. Hra má rozvíjať kreativitu, predstavivosť, talent a posúvať dieťa vo vývine neustále dopredu. Preto sa aj dnešné moderné hry a hracie súpravy pre deti koncentrujú v prvom rade na edukačnú funkciu, učenie zábavnou formou. Pomocou hry sa deťom otvárajú nové možnosti vnímania a osobnostného rastu.

Najmodernejšie doplnky na detské ihriská zahŕňajú pestrú paletu hracích súprav pre deti a sú vyrobené z tých najkvalitnejších a zdraviu nezávadných materiálov. Ich obrovským benefitom je aj ich tematická rôznorodosť a možnosť nastavenia rôznych levelov obtiažnosti pre rozličné vekové kategórie.

Dnešná sofistikovaná výroba detských ihrísk je prevádzaná vysoko kvalifikovanými odborníkmi a podložená dlhoročnými skúsenosťami.

K uskutočneniu projektu, akým je aj detské ihrisko, sú potrebné dizajnérske aj výrobné know-how.

Ihrisko pre vaše dieťa – svet zábavy, rozvoja i učenia

Túžite pre vaše dieťa postaviť ihrisko, ktoré bude na mieru jeho veku, potrebám a prianiam a navyše bude v mnohých ohľadoch prispievať k jeho ďalšiemu vývinu?

Ako v každom procese plánovania nového projektu, aj v tomto prípade existuje niekoľko postupných krokov, ktoré treba zohľadniť pri voľbe toho najvhodnejšieho ihriska.

Projekt na detské ihrisko začína podrobným 2D plánom, ktorý prechádza do 3D modelov, dizajnérskeho návrhu a napokon ústi v úspešnú realizáciu.

Ako teda vybrať to pravé ihrisko pre vaše dieťa?

 • Veková kategória dieťaťa
 • V prvom rade je podstatným faktorom pri výbere vhodného ihriska vek vášho dieťaťa. K dispozícii sú ihriská pre všetky vekové kategórie detí a je dôležité zohľadniť vek pri výbere správneho vybavenia a hracích súprav.

  Existujú ihriská pre deti do 4 rokov, od 4 rokov, či pre tínedžerov a mladistvých.

  Pre batoľatá a najmenšie deti sú veľmi osvedčenými doplnkami napríklad bazény naplnené mäkkými a bezpečnými prvkami, ako sú podložky či guličky.

 • Funkcia a úloha hracej súpravy
 • Ďalším z bodov pri výbere vhodného detského ihriska je to, akú funkciu by mali hracie súpravy spĺňať.

  Chceli by ste primárne, aby sa vaše dieťa zabavilo či odreagovalo? Alebo aby sa vzdelávalo, učilo novým schopnostiam a rozvíjalo si hrou kognitívne zručnosti? Prípadne je vaším zámerom ho aktívne zapojiť do športovania a kolektívnych hier?

  Každá hracia súprava plní iný účel a je len na vás, aké si z nich vyberiete.

 • Miesto, terén a rozmery vášho pozemku
 • Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na to, kde bude vaše nové ihrisko postavené. Miesto výstavby je potrebné zohľadniť vo všetkých faktoroch a zistiť jeho rozmery, typ terénu (či je kopcovitý, rovný, skosený…) a tiež možné prekážky zasahujúce do budúcej výstavby (ako sú rastlinstvo, kríky, oplotenie alebo brána…).

  Ihrisko podľa vašich predstáv a prianí

  Najdôležitejšie je to, aby bolo nové ihrisko pre vaše dieťa podľa vašich predstáv a prianí a aby napĺňalo potreby vášho dieťaťa.

  Je to krásny a obohacujúci pocit – môcť vytvoriť úžasný, zázračný detský svet na vašom vlastnom dvore.

  Deti budú nadšené z dosiaľ nepoznaných možností zábavy, športovania, vzdelania či relaxu. A vy si môžete v kľude oddychovať na záhrade pri šálke čaju či dobrej voňavej kávy.

  Komerčný článok