Mramor je symbolom luxusu, čistoty a nadčasovej elegancie. V interiérovom dizajne sa už používa množstvo rokov a ľudia ho stále obľubujú. Viete si ho zaobstarať v rôznych farbách a odtieňoch, v rôznych veľkostiach a do viacerých miestností. Keďže to nie je nízka investícia, tak je dobré vedieť, ako správne vyberať mramor do interiéru. 

Moderný mramorový obklad – ako ho vybrať do interiéru? (Foto: unsplash.com)

Prečo si vybrať mramor?

Mramor má viacero výhod, prečo si ho ľudia vyberajú. V prvom rade je to symbol luxusu, elegancie a je to materiál prvotriednej kvality. Keďže je to prírodný materiál, tak má veľmi pevnú vnútornú štruktúru, čo zabezpečí, že sa len tak nezničí a vydrží vám dlhé roky. Zároveň nie je zdravotne závadný. Na výber máte z rôznych veľkostí a farebných prevedení. Existuje biely aj čierny mramor, mramor s odtieňmi do hneda či siva.

Kde sa mramor hodí

Mramor je naozaj všestranný materiál, ktorý viete využiť na rôzne účely a v rôznych miestnostiach. Váš domov viete dať od hlavy po päty do tohto materiálu. Predávajú sa mramorové podlahy, obklady, kuchynské dosky alebo ďalšie doplnky. Ak skombinujete viacero farieb mramoru, tak to nebude všetko pôsobiť jednotvárne. Hodí sa hlavne do kuchyne, vynikne tiež ako imidžový obklad v chodbe alebo obývačke a vďaka vysokej odolnosti je to obľúbený materiál aj do kúpeľne.