Zrkadlá nemajú za účel ukázať vám ako vyzeráte, ale v dome majú viacero praktických a užitočných funkcií. Dokážu opticky zväčšovať miestnosť, odrážať svetlo a vďaka tomu nepotrebujete do miestností obrovské okná. Zrkadlá by mali pekne sedieť do priestoru a ladiť s ostatným nábytkom. Tiež máte na výber z rôznych tvarov a štýlov, tak sa poďme pozrieť na to, ako vybrať tie najlepšie. 

Kupujete si zrkadlo do bytu či domu? Pomôžeme vám nájsť to pravé!
Kupujete si zrkadlo do bytu či domu? Pomôžeme vám nájsť to pravé! (Foto: unsplash.com)

Výber zrkadiel do obývačky a chodby

Ako prvé je dobré premyslieť si, v akom štýle vlastne máte alebo budete mať zariadené tieto miestnosti. Potom sa vám už bude vyberať zrkadlo o čosi jednoduchšie. Ak máte zariadený byt v jednoduchom škandinávskom štýle, budú sa vám tam hodiť jednoduché zrkadlá, bez rámov alebo ďalších zbytočných vecí. Do módy sa vracajú okrúhle zrkadlá visiace na stenách aj samostatne stojace zrkadlá. Naopak, ak máte zariadený dom v barokovom štýle, francúzskom alebo inom z týchto výraznejších štýlov, hodiť sa vám tam budú zrkadlá s výraznými kovovými rámami, veľmi zdobené, vykamienkované a extravagantné.

Zrkadlo do kúpeľne

Zrkadlo v kúpeľni je asi to najdôležitejšie a najpoužívanejšie, ktoré vo svojom byte alebo dome máte. Preto by ste sa nemali báť do neho investovať a kúpiť si také, ktoré vám tam bude sedieť ako uliate. Čo sa týka výberu štýlu zrkadla, tak sa riaďte tým, čo sme spomínali vyššie. Aký je štýl vašej kúpeľne, v takom štýle vyberajte aj zrkadlo. Zrkadlo v kúpeľni môže mať aj ďalšie iné vychytávky, ktoré zrkadlá bežne v dome nemajú, napríklad vlastné svetlo, ktoré je skvelé pri líčení v kúpeľni alebo zrkadlo s ďalším menším zrkadielkom, v ktorom sa môžete líčiť.