Chladné mesiace roka sú za dverami a kým začne vykurovacia sezóna isto vám príde vhod ohrievač. Ohrievače využijete ako v paneláku tak aj v rodinnom dome, kde nie ste závislí od vykurovacej sezóny. Dopriať si viac tepelnej pohody môžete s prenosnými ohrievačmi kdekoľvek a kedykoľvek. Ohrievače značky Master sa radia medzi najobľúbenejšie ohrievače. Táto značka je známa už viac ako 50 rokov na celom svete.

V ponuke značky Master nájdete ohrievače na elektriku, naftu alebo plyn. V závislosti od toho, koľko ste ochotní investovať do nákladov na získanie tepla si môžete vybrať ten, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať.

Ohrievače značky Master
Ohrievače značky Master (zdroj: unsplash.com)

Elektrické ohrievače
Elektrické ohrievače patria medzi najkomfortnejšie. Stačí ich len zapojiť do siete, zapnúť a o viac sa starať netreba. Problém je, že tento spôsob vykurovania je podstatne drahší než vykurovanie plynom alebo naftou. Elektrické ohrievače sú výborné na dovykurovanie miestností, prípadne na preklenutie chladného obdobia mimo vykurovacej sezóny.
Ich výhodou je ale fakt, že pri ohrievaní vzduchu nepotrebujú kyslík, takže si ich môžete nechať pokojne zapnuté aj v noci. Aby ste ale predišli prekúreniu je dobré ak ohrievač má zabudovaný tepelný termostatreguláciu ohrevu. Môžete si tak nastaviť výkon ohrievača, alebo po nastavení termostatu sa ohrievač pri dosiahnutej teplote vypne.
Plyn, nafta
Vybrať si medzi naftou a plynom až taký problém nie je ak viete čo je pre vás dostupnejšie a s čím sa vám bude ľahšie manipulovať. Pokiaľ nemáte na chate zavedený plyn a nechce sa vám ťahať plynové fľaše je lepšie investovať do ohrievačov na naftu.
Nevýhodou týchto ohrievačov je fakt, že na vytváranie tepla potrebujú kyslík, z tohto dôvodu nie je dobré vykurovať nimi obytné priestory. Je bezpečné používať ich vo vetraných miestnostiach ale využitie nájdu aj v prípade keď potrebujete vysušiť murivo, hrubú stavbu a pod.
Výhodou prenosných ohrievačov Master je ich mobilita. Môžete ich jednoducho a rýchlo premiestniť z jednej izby do druhej, alebo zobrať so sebou na chatu. Či už siahnete po plynových, elektrických alebo naftových ohrievačoch na zimu sa sťažovať rozhodne nebudete.