Výklenky vo vašom dome alebo prázdna stena v spálni už nemusia byť prázdne. Treba využiť každý priestor, a práve na to sú vstavané skrine ideálne. Keďže je to však kus nábytku, ktorý je na mieru, cena môže byť o niečo vyššia ako za obyčajnú skriňu. Oplatí sa vám to alebo je vstavaná skriňa naozaj musthave?

Vstavané skrine – áno alebo nie?
Vstavané skrine – áno alebo nie? (Foto: unsplash.com)

Úspora miesta a skvelý dizajn

Vstavané skrine nie sú len trendovou a dizajnovou záležitosťou, no skvelé sú hlavne vďaka úspore miesta. Môžete ich dať do rôznych výklenkov a aj do izieb, ktoré sú priamo pod strechou. Keďže je to nábytok na mieru, pri ich výrobe sa môžu zohľadniť všetky vaše predstavy, a tak nemusíte blúdiť niekoľko hodín po obchodoch s nábytkom.

Okrem dizajnu si môžete sami zvoliť aj materiál, z ktorého bude vaša skriňa vyrobená, takže si môžete byť istí, že to nie je len nejaká nekvalitná drevotrieska, ktorá sa tvári ako masív. Momentálne si dokážete vytvoriť aj online návrh vašej vysnívanej skrine na stránkach firiem, ktoré vstavané skrine na mieru ponúkajú. Bude tak jednoduchšie pochopiť vašu predstavu a zrealizovať ju.

V obľube sú pri ubytovacích zariadeniach, či už hľadáte penzión v malej dedinke alebo ubytovanie Štrbské pleso.

Vstavané skrine – majú nejaké nevýhody?

Vyššie sme vymenovali takmer všetky faktory, ktoré vás pri výbere skrine zaujímajú a v tých vstavané skrine jednoznačne vedú. V čom ale nevedú je cena. Keďže je to kus nábytku, ktorý je vyrábaný na mieru je jasné, že sa bude pohybovať cena oveľa vyššie ako pri obyčajných skriniach. No a ďalšia z nevýhod je, že si ju nemôžete zobrať so sebou pri sťahovaní, keďže je vyrobená presne na ten priestor, v ktorom sa nachádza.